Guardian märgib Eesti e-valimisi

Inno Tähismaa 29. märts 2001, 12:06

Olukorras, kus Briti valitsus teatas, et pole e-valimisteks valmis, kavatseb Eesti valitsus korraldada 2003. aasta parlamendivalimised elektroonsel teel, kirjutab Guardian.

Eesti suursaadik Londonis Raul Mälk ütles, et e-valimised peaks aitama kaasata suuremat hulka valijaid ja hoogustama poliitilist debatti ühiskonnas, eriti nooremate inimeste hulgas.

Mälk ütles, et pärast iseseisvumist lootis valitsus, et valmistest võtavad osa kõik inimesed ja esimestel valimistel käiski valimas kolm neljandikku valimisõiguslikest. Ent viimastel 1999. aasta valimistel käis kohal ainult veidi üle poole.

Tuleval nädalal esitab justiitsministeerium kava, kuidas e-valimised toimuvad, kas üle interneti või spetsiaalsete arvutite kaudu eraldi võrgus.

Mälk ütles, et e-valimiste puhul on probleemiks turvalisus, ent see probleem kavatsetakse lahendada, kasutades digiallkirja ja id-kaarte.

Briti e-valimised on edasi lükatud 2005. aastasse, kuna sealne valitsus loodab alles selleks ajaks oma teenused võrku üles panna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing