Prokurör: Sposato plaanib Eestist pageda

29. märts 2001, 13:22

Täna Tallinna Linnakohtus aset leidval istungil, kus arutatakse Giovanni Sposato kautsjoni vastu vabastamist, teatas prokurör, et tema valduses on politsei poolt lindistatud salvestus, kus Sposato teatab oma advokaatidele Simon Levinile, Aivar Pihlakule ja Vladimir Sadekovile, et ta kavatseb peale vabastamist kohe Eestist lahkuda, teatas EPL Online.

Prokuröri sõnul ei olnud ei Sposato ega tema kaitsjad teadlikud, et nende kõnelust lindistatakse. Politseinikud salvestasid jutuajamist vastavalt kohtuniku poolt antud sanktsioonile.

Prokurör teatas ka, et väide nagu toetaks Sposato vabastamist asjaolu, et ta saabus Eestisse vabatahtlikult, ei pea paika, kuna süüdistuse esitasid politseinikud talle alles vahistamisel ning varem ei olnud Sposato sellest ametlikult teadlik.

Sposato kaitsja Simon Levin teatas täna, et Sposatol on ?mingisugune keeruline maksafunktsioonidega seostatav haigus? ning seetõttu on vanglas viibimine talle väga kahjulik.

Levini sõnul kavatseb Sposato kindlalt Eestisse jääda. Oma väidet põhjendas ta asjaoluga, et Sposato on saanud loa abiellumiseks katoliku ja luteri kirikult ning ?arvestades Sitsiilia tavasid on see märk sellest, et ta kavatseb ennast Eestiga siduda.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing