Kogu maailma pihuarvutitite tootjate aktsiaid tabas eile krahh

Peeter Koppel 29. märts 2001, 11:08

Maailma juhtiva pihuarvutite tootja Palmi eilne üllatuslik kasumihoiatus tõmbas eile kaasa ka teised sarnaste ettevõtete aktsiad, tuues mõned neist alla kõigi aegade madalaimatele tasemetele.

Palm teatas eile, et lõpetab mais lõppeva esimese kvartali kahjumiga ning kavandab kärpeid ka personali osas. Uudis tuli analüütikutele üllatusena, sest Palmi tulud on 4 kvartalit järjest kasvanud 100 protsenti. Kõige viimane, mida analüütikud ootasid, oli kasvuprognooside kärpimine. Palm tõi kasumihoiatuse põhjusena välja USA majanduse nõrga olukorra ning laovarude kasvu just vanemate ja odavamate mudelite osas.

Palmi aktsia kaotas kokkuvõttes eile oma turuväärtusest 47,98 protsenti ning aktsia lõpetas 8 dollari tasemel. Nasdaqil vahetas eile omanikku 134 mln aktsiat, mis on enam kui 10 korda tavapärasest enam.

Konkureeriva pihuarvutitootja Handspringi <GR#US.HAND> aktsia kaotas 32,8 protsenti ning lõpetas 10,8 dollaril, mis on ettevõtte aktsia jaoks kõigi aegade madalaim tase. Handspringi aktsiat ei suutnud suurlangusest päästa ka fakt, et ettevõte on alustanud uue tippmudeli tarnimist ning ei ole oma kasumiprognoose kärpinud.

Langesid ka Euroopa suurim pihuarvutite tootja Psion ja Kanada kahesuunaliste peilerite tootja Research in Motion <GR#US.RIMM>.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing