Kaljuste koori uuele dirigendile kulub üle miljoni krooni aastas

29. märts 2001, 08:05

Eesti Filharmoonia Kammerkooriga täna kolmeaastase lepingu allkirjastav kuulus inglise dirigent Paul Hillier alustab tööd septembrist töötasuga üle miljoni krooni aastas, kirjutab Eesti Päevaleht.

Hillier vahetab välja koori senise juhi Tõnu Kaljuste. Riigieelarvest on Hillieri dirigendi palkamiseks, sõidu- ja majutuskulude katteks nelja kuu peale koori eelarvesse lisatud 350 000 krooni. Järgmisel aastal peaks tema jaoks eelarvesse kirjutatama juba veidi üle miljoni krooni.

?Oleme sellisel tasemel dirigendi saanud kindlasti odavamalt, kui see oleks olnud võimalik mõnel arenenud maal,? ütles koori direktor Kadri Leppik.

Hillier ütles, et rahaliselt on kõik korras. ?Koorijuhid pole maailmas kuskil väga rikkad ning majanduslikud küsimused pole peamised, vaid oluline on, et saan teha huvitavat tööd,? lausus dirigent.

Dirigent Eri Klasi sõnul ei ole tal Eesti maksumaksjana kahju, kui raha kulutatakse abivajajate ? pensionäride ja paljulapseliste perede peale. ?Kuid mul on hea meel kui raha antakse ka eesti kultuurile, et saaksime seda kõrgel hoida,? lausus eile Amsterdamis dirigeerinud Klas.

Lepingu järgi töötab Hillier Eestis vähemalt kümme kuud, Eestis tuleb tal juhatada aastas vähemalt 20 kontserti. Eelmisel aastal andis kammerkoor üle 80 kontserdi, neist 37 Eestis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing