Majandusministeerium: oleme ekspertarvamuse küsinud

Inno Tähismaa 30. märts 2001, 09:41

Vaatamata tehnikaülikooli spetsialistide eilsele kinnitusele, et nemad pole majandusministeeriumist mingit pöördumist saanud, väidab ministeerium, et saatsid kirja eraldi ühele professorile.

Majandusminister Mihkel Pärnoja pöördus üleeile, 28. märtsil ametliku kirjaga Tallinna Tehnikaülikooli professor Leevi Möldri poole, kes on tegev Tallinna Tehnikaülikooli Keemiatehnika Instituudis ning on tunnustatud ekspert vedelkütuste alal, teatas ministri nõunik Maria Alajõe.

Minister palus selgitada, kas happesuse määra puudutav eksimus on andnud kütuse-ettevõtjatele täiendava võimaluse petta riiki. Kirjas sisaldub lisaks konkreetsele küsimusele happesuse määra kohta ka teisi küsimusi pettuste võimaluste kohta.

'Ma väga loodan, et mulle peale sunnitud nime avalikustamine ei sea eksperti avalikkuse liialdatud tähelepanu alla, aga eriti nende tähelepanu alla, kes on jätkuvalt huvitatud pettustest kütuseturul. Ma arvan, et on aeg märksa tõsisemalt tunda huvi hoopis selle vastu, kelle huvides on tekitada segadust kütuseturu korrastamisel ja takistada tarbijate huvide kaitsmist,' sõnas majandusminister Mihkel Pärnoja.

'On äärmiselt meeldiv, et ajakirjandus on otsustanud põhjaliku tähelepanu alla võtta majandusministeeriumi kirjavahetuse. Näiteks kolmapäeval, 28. märtsil saatis ministeerium välja 28 kirja. Nimetatud kiri eksperdile on registreeritud 28.03.2001 ja kannab registreerimisnumbrit 17-1/378', lisas minister.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing