Eesti, Läti ja Leedu sõlmisid lepingu üliõpilaste vahetuse kohta

Inno Tähismaa 30. märts 2001, 15:53

Eesti, Läti ja Leedu haridusministrid sõlmisid täna ministeeriumidevahelise lepingu üliõpilaste, teadustöötajate ja õppejõudude vahetuse kohta, teatas haridusministeeriumi esindaja.

Lepingule kirjutasid Tartus alla Läti haridus- ja teadusminister Karlis Greishkalns, Leedu haridus- ja teadusminister Algirdas Monkevicius ja Eesti haridusminister Tõnis Lukas.

Lepingus on öeldud, et see sõlmitakse soovist avardada Balti riikide üliõpilaste, teadustöötajate ja õppejõudude võimalusi õpinguteks ning teadustööks Balti riikide riiklikult tunnustatud ja riiklikult finantseeritud kõrgharidus-ja teadusasutustes. Seejuures järgitakse 8. detsembril 2000. aastal Kretingas sõlmitud Balti riikide ühise kõrgharidusruumi loomise kohta käiva lepingu põhimõtteid.

Täna sõlmitud lepinguga võtab iga osapool endale kohustuse võtta kuni 50 stipendiumikuuks õppeaastas vastu teiste Balti riikide üliõpilasi ja saata sama pikaks perioodiks oma üliõpilasi teistesse Balti riikidesse õppima või teadustööle. Lepingu alusel maksab teise Balti riigi õppeasutusse õppima määratud üliõpilase õppekulud vastuvõttev lepingupool. Lähetav riik võimaldab üliõpilasele õppelaenu.

Teadustöötajate vahetuse osas lepiti kokku, et iga lepingupool võtab nii teistest Balti riikidest vastu kui ka määrab teistesse Balti riikidesse teadustööle teadustöötajaid kuni 9 kuuks õppeaastas iga lepingupoole kohta. Lähetav lepingupool maksab teadustöötajale stipendiumi ja võimalusel katab tema edasi-tagasi sõidu kulud.

Veel on lepingus öeldud, et ministeeriumid toetavad Balti riikide kõrgkoolide ja teadusasutuste esindajate osavõttu keele ja kultuuri suvekursustest. Iga lepingupool võtab vastu ja määrab osalejaid keele ja kultuuri suvekursustele kuni 3 stipendiumikuuks õppeaastas iga lepingupoole kohta.

Leping jõustub selle aasta 2. juunil ning kehtib 31. detsembrini 2005. aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing