Nasdaq põhja otsinguil uutes sügavustes

Peeter Koppel 30. märts 2001, 10:47

Juba aasta kestnud tehnoloogiaaktsiate müügilaine jätkus USA tehnoloogiasektori kesksel Nasdaqi börsil ka eile, viies börsi üldindeksi 29-kuu madalaimale tasemele. Nüüdseks on Nasdaqi üldindeks juba aastatagusest tippmargist 64 protsendi võrra allpool.

Võrguseadmete tootjad Cisco <GR#US.CSCO>, JDS Uniphase <GR#US.JDSU> ja Juniper Networks <GR#US.JNPR> jätkasid eile oma üleeile Nortel Networksi <GR#US.NT> kasumihoiatusest tingitud järsku langust. Suureks kukkujaks Nasdaqil oli ka Sun Microsystems <GR#US.SUNW>, mille enam kui 7protsendiline kukkumine oli tingitud elektroonikatootja JNI <GR#US.JNIC> kasumihoiatusest. JNI tõi kasumihoiatuse põhjusena välja Suni serverite vähenenud tellimused.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> sulgus eile 1,81 protsendi võrra madalamal 1820,57 punkti tasemel.

Eile lisa saanud kasumihoiatuste laine on kustutanud investorite lootused ettevõtete kasumite ja seega ka aktsiaturu peatsest toibumisest. Lisaks sellele puudub turuosalistel täpne arusaam sellest, kuhu USA majandus tervikuna liikumas on.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing