Kaitseliit peab jahti Kagu-Eesti liinivarastele

30. märts 2001, 08:27

Liinivarguste pärast rängemini kannatanud Kagu-Eestis paneb politsei koos Kaitseliiduga üles öised varitsused, et tabada kurjategijad, kelle süül on ainuüksi tänavu elektrita jäänud rohkem kui poolsada peret, kirjutab Postimees.

Võru prefekt Kalev Ilves ütles, et liinivaraste tabamiseks hakkavad nad öösel passima ning energiafirmal on olemas ka nimekiri nn kuumadest kohtadest. 250 kaitseliitlast on juba andnud nõusoleku öösel liinivargaid jahtida.

Kaitseliidu Võru maleva pealik Silver Ermel rääkis, et mehed on juba ammu küsinud, kas malev ei saaks kuidagi seaduslikku tuge metallivaraste vastu võitlemiseks. ?Maleval pole selleks seni õigust olnud, kuid kui nüüd politseiga koostöölepingule alla kirjutame, siis teeme varaste elu kibedaks,? lubas ta.

Põlva, Võru ja Valga maakond on liinivaraste pärast tänavu kõige enam kannatanud. Kui kokku on Eesti Energia kolme kuu jooksul saanud ligikaudu 10 miljonit krooni kahju, siis pool sellest on Kagu-Eestist.

Üleeile varastati Põlvamaal Kärsna külas 1,2 kilomeetrit liinijuhet. Varguse tõttu jäi elektrita üks perekond, kuid kokku on neid kagupiirkonnas ligikaudu 70.

Eesti Energia omakorda lubab liinivaraste tabamiseni viiva info eest preemiat. Ettevõtte pressiesindaja Kaie Saar ütles, et kümmekond inimest on seda ka juba saanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing