EPL: telefonisõjas kaotajaid rohkem kui võitjaid

30. märts 2001, 08:25

Võitjaid kolm kuud tagasi alanud telefonifirmade konkurentsisõjas on, aga arvukuselt jäävad nad kaotajatele alla, sest enamik telefonikasutajaid võtab ju ikkagi peamiselt kohalikke kõnesid, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Kohalike kõnede hind võrreldes aasta algusega hoopis tõuseb 1. aprillist. Tõsi, Tele2 ja Uninet hakkavad pakkuma Eesti Telefonist pisut odavamat Eesti-sisese kõne teenust, aga see on ikkagi seitse senti ehk ligi kolmandiku võrra kõrgem kui täna veel kehtiv Eesti Telefoni tariif.

Vaevalt ka lähemad aastad riigisiseste kõnede olulise hinnalanguse toovad, sest ega Eesti Telefoni konkurendidki sellest väga huvitatud pole. Turuliidri otsus kehtestada kohaliku kõne tariif nii kõrge kui 34 senti, oli Uninetile ja Tele2-le isegi meeltmööda, sest see parandas nende võimalusi kohaliku kõne pakkujana läbi lüüa.

Eesti Telefonilt klientide ülelöömiseks tuleb ju ka kulutusi teha ja kolmest-neljast aastast pikemas perspektiivis saab neid katta üksnes klientidelt tulev raha, mitte firmaomaniku taskust võetav raha.

Niisiis, seni on telefonituru avamisest konkurentsile võitnud need inimesed, kelle tegevus- ja suhtluspiirkond ei piirdu oma koduküla ja maakonnaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing