PM: meditsiinireformid ja rahapuudus ei tohi arstiabi halvendada

30. märts 2001, 08:30

Üha enam küsivad tervishoiusüsteemi hammasrataste vahele jäänud inimesed, miks nad alati oodatud abi ei saa, ehkki nende eest on korralikult maksu tasutud, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Kahjuks jõuab mõne inimese elutee enne korrektse diagnoosini või ravijärjekorra etteotsa jõudmist ka katkeda. Eesti nappide inimressursside juures on see lubamatu. Inimlikust valust rääkimata.

Meie tänane reaalsus on ravijärjekorrad, mis ei lühene, vaid kasvavad. Reaalsus on ka kasutada oleva raha hulk. Ent reaalsus on ka inimesed, kes tänases Eestis elavad ja töötavad ning kes loodavad abile, kui selleks vajadus tekib.

Ametnikud püüavad kahetsusväärselt kinnistada seisukohta, et järjekorrad on meditsiinisüsteemis normaalne, euroopalik nähtus. Kümmekond aastat tagasi defitsiidiajastust pääsenud inimene aga uue defitsiidiideoloogia jutlust kuulata ei taha.

Sotsiaalministri veendumus, et ministeerium ega haigekassa ei saa arstidele survet avaldada, on ilus ja õige põhimõte. Paraku räägivad inimeste kogemused ka sellest, et mõnigi raviotsus lükatakse edasi või jäetakse tegemata just rahanappuse survel. Eravestlustes või anonüümselt arstid seda mõnigi kord ka möönavad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing