Marjakasvatajad pakuvad alternatiivi tavapärasele põllumajandusele

Inno Tähismaa 30. märts 2001, 10:57

Paides on täna koos marjakasvatajad üle Eesti, et arutada marjade tootmise, töötlemise ja turustamisega seotud probleeme, vahendab Kuma raadio.

Eesti Marjaühingu esimees Kalle Põld ütles, et kõik marjatootmisega seotud inimesed on koos esmakordselt.

?Eesmärk on teavitada avalikkust, tuua välja meie probleemid ja võimalikud lahendused ning laiendada marjakasvatajate ringi,? selgitas Põld.

?Marjatootmine Eestis on praegu niivõrd väike, et isegi statistika seda ei kajasta. Toodete valik on väga kitsas võrreldes sellega, mis mujal maailmas pakutakse. Kanadas ma nägin mida tehakse mustikast ?vannisoolast, ?ampoonist ja seebist alates ja lõpetades igasuguste toiduainete ja ravimitega.?

Põld arvas, et marjakasvatus võiks olla üks alternatiiv tavapärasele põllumajandusele. ?Meil on palju alasid, kus marja võiks kultiveerida, kuid mahud peaksid olema palju suuremad, et toodangut oleks võimalik ka turustada.? Ainuüksi mustika- ja jõhvikatootmise potentsiaal Eestis on Põllu hinnangul kuni 10 000 tonni marja aastas. ?See annaks käivet oma 200 miljonit krooni aastas ja täiendavaid töökohti 400-500 või enamgi.?

Konverentsi korraldavad Eesti Marjakasvatajate Ühing, Eesti Põllumajandusülikool ning põllumajandusministeerium.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing