Mees süüdistab isa surmas minister Nestori meditsiinipoliitikat

30. märts 2001, 08:36

Tartu Ülikooli dotsent Ülo Niinemets süüdistab sotsiaalminister Eiki Nestorit oma 54aastase isa surmas, väites, et riiklik meditsiinipoliitika ajab haiglast välja surmasuus viibivaid inimesi, kirjutab Postimees.

Teisipäeval Põlvamaal Ristipalo kalmistul mulda sängitatud laohoidja Boris Niinemetsa toimetas kiirabi valudega rinnus Tartu Maarjamõisa haigla kardioloogiakliinikusse nädal varem, 20. märtsil.

Selle asemel et paigutada mees haiglasse, nagu soovitas perearst, saatsid südametohtrid ta kahel korral koju, lugemata EKGst välja üleelatud mikroinfarkti.

Arstide kirjutatud südamerohtusid ei jõudnudki Niinemets osta, sest suri neljapäeval 22. märtsil pere aiamaal jalutades.

Niinemets küsib, miks pidi tema isa infarktiga kolm päeva Tartus ringi jooksma ning vastab: raviarstid on talle eravestluses tunnistanud, et Tartu Ülikooli kardioloogiakliinikus on jõus osakonnajuhataja tasemel korraldused patsientide haiglasse võtmiseks ainult ?elulistel kaalutlustel?.

?Haigekassa ja sotsiaalministeeriumi surve all sünnib eksimusi surma suunas kahjuks enam kui kunagi varem,? hindab Niinemets. ?Arstid peavad oma südametunnistusega vastuollu minema, sest Toompeal ütlevad riigiisad, et oleme kuival - raha pole.?

Sotsiaalminister Eiki Nestor tõdeb, et arstide süüdistamine Boris Niinemetsa surmas oleks ülekohtune, kuid süüdlaseks ei saa pidada ka sotsiaalministeeriumi ega haigekassat.

Nestor tõdeb, et krooniline rahapuudus ning pikad ravijärjekorrad on vaevanud Eesti meditsiini juba aastaid. Samas leiab sotsiaalminister, et on teinud kõik endast oleneva nende probleemide lahendamiseks.

Tartu Ülikooli kliinikumi südamearstide tööga lähedalt kokku puutunud, kuid anonüümsust palunud meedik ütles Postimehele, et kõik süvenevad probleemid taanduvad nii riigi kui kliinikumi poliitikale säästa raviraha iga hinna eest, muutes patsiendiga tegelemise haiglale üha odavamaks ja odavamaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing