Rita Ilissonil on vähe väljavaateid raamatupidamistoimkonda juhtima jääda

30. märts 2001, 15:36

Rahandusministeeriumi kantsleri Aare Järvani sõnul ei ole ministeeriumile alluva raamatupidamistoimkonna esinaine Rita Ilisson talle siiani esitanud aruannet oma seotusest sama valdkonna erafirmadega, ehkki vastav palve tehti Ilissonile mitu kuud tagasi.

?Kuna toimkonna aeg hakkab ümber saama, arvestab ministeerium seda esitamata jätmist ka uue toimkonna määramisel,? jätkas Järvan. ?Minu hinnang Ilissoni tegevusele on kaheosaline ? ühest küljest on ta teinud ära väga palju kasulikku tööd, kuid teiselt poolt esineb ebakorrektsusi, mis võivad saada takistuseks edasisel koostööl.?

Probleemil on ka Järvani sõnul ka muud tahud ? näiteks raamatupidamistoimkonna staatus on seni olnud ebamäärane ning see võimaldab Ilissonil oma rolli mitmeti tõlgendada.

Rita Ilisson on riigi raamatupidamistoimkonna esimees olnud kaks kolmeaastast valitsemisaega järjest. Uue toimkonna peab valitsus rahandusministri ettepanekul paika panema aprillis-mai alguses.

Eelmise aasta lõpus kirjeldas Äripäeva, kuid Rootsist Eestisse elama ja tööle siirdunud Ilisson omab kodusel aadressil registreeritud osaühingut Nõu, mis tegutseb juba aastaid ja kus tegevjuht on tema abikaasa. Äripäeva kirjutas OÜst Nõu ka siis, kui rahandusministriks oli Mart Opmann, kuid tookord jäi võimalike arupärimiste esitamine seoses ministri vahetusega pooleli.

Nõu korraldab seminare raamatupidamise uutest tavadest, see on sama teema, millega Ilisson riigitööl tegeleb. Samuti on Ilissoni erafirma välja andnud raamatupidamise uutest tavadest õpperaamatu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing