Politsei vahistas poisikese valeraha levitamises süüdistatuna

Inno Tähismaa 30. märts 2001, 12:46

Lääne-Virumaa Tudu põhikooli 13aastane õpilane Marek viidi kooli direktori palvel politseisse, kus teda väidetavalt peksti ja süüdistati kodus skänneriga valmistatud 100kroonise rahatähe levitamises.

Kui kohalik elanik Urve Erikson soovis 16. märtsi lõunal enne välismaale sõitu näha oma poega, ütles klassijuhataja, et politsei viis poisi minema. Rakveres Lääne-Viru prefektuuris kinnitasid politseinikud ?okis naisele, et Marek on juba vabaks lastud.

Tudu kooli direktor Riho Mäe rääkis, et kutsus politsei, sest poiss levitas koolis 100kroonist valerahatähte. Poiss olevat selle kodus valmistatud võltssajasega ostnud noorematelt koha koridoris d?uudomatil. Teise-kolmanda klassi juntsudelt said valeraha omakorda kätte õpetajad.

Mäe ütlust mööda kutsus ta politsei kohale kohe pärast võltsraha avastamist kolmapäeval, kuid politsei tuli ajapuuduse tõttu poisile järele alles reedel.

Kooli juht tunnistas, et raha avastamisest ega politsei kutsumisest ta Mareki vanemaid ei teavitanud. Valeraha noorematele lastele üleandmist pidas ta tõsiseks juhtumiks. ?Nooremad oleksid võinud sellega poodi minna,? sõnas ta.

Poisi isa Aivar Erikson ütles, et tema arvates kiusab kooli direktor millegipärast tema poega. Marek pidavat õpetajatele palju vastu rääkima, mis neid ärritab.

Marek andis kodus tunnistuse, et pärast vestlust noorsoopolitseinikuga viidi ta kriminaalpolitseisse, kus üks politseinikest lõi teda lahtise käega näkku ja teine togis jalgadega vastu jalgu. Poisi ema Urve Erikson tegi avalduse peksmise kohta politseiametile.

Lääne-Viru politseiprefektuuri andmetel algatatakse juhtunu kohta ametkondlik juurdlus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing