Fortum tõstab elektri hinna 8% kõrgemaks

Inno Tähismaa 30. märts 2001, 11:54

Läänemaa ja Viimsi valla elektrivõrgu omanik Fortum Läämemaa AS tõstab alates 1. oktoobrist elektri hinna jaetarbijatele keskmiselt 8% kallimaks kui see on Eesti Energia klientidel.

Fortum Läänemaa juhataja Are Veski ütles, et uus tariifitabel ilmub homme Postimehes, täpseid uusi tariife ta veel ei avalikusta.

Aasta algul tõstis Fortum tariife keskmiselt 11%, kuna seda tegi ka Eesti Energia. Nüüd aga tõstis Eesti Energia hulgihinda 23% ja Fortum on sunnitud samuti hinda kergitama. Veski sõnul on hulgihind märksa soodsam kui jaehind, seetõttu on hinnatõus Fortumi klientidele väiksem.

Veski sõnul aitaks edasist elektri hinna tõusu pidurdada konkurentsi tekitamine elektri tootmisel ja elektri import. Kahjuks on Eestis viimase kahe aasta jooksul tugevnenud elektrituru monopoolsus, mis on eriti üllatav üldiselt liberaalse majanduspoliitika taustal, ütles ta.

Vähemal määral on tariifide muutus tingitud vajadusest tagada elektrivõrkude taastamiseks ja arenguks piisavad tulud. Fortumi elektrivõrgud Läänemaal ja Viimsis kulutasid ainuüksi möödunud aastal üle 34 miljoni krooni kokkukukkumisohus liinide uuendamiseks, klienditeeninduse parandamiseks, ning ettevõtete arendamiseks. Selle kaudu paranes elektrivarustuse kvaliteet üle 1200 kliendil. Fortum Läänemaa jõupingutusi klienditeeninduse vallas pärjati aastal 2000 Eesti kõige kliendisõbralikuma energiaettevõtte tiitliga.

Suuri kulutusi on nõudnud varastatud liinide taastamine. Alates 2000 aasta algusest on varastatud kokku 38,5 km juhtmeid 26 alajaamapiirkonnast. Klientide elektrivarustuse taastamiseks on kulunud kokku üle 800 000 krooni. Üldreeglina on Fortum varastatud liinid taastanud püsiasustusega piirkondades koheselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing