Kiirabiarst taotleb linnalt vaestehaigla loomist

30. märts 2001, 08:22

Tallinna vaestehaigla loomist taotlev kiirabiarst Ingrid Rohtmäe saadab sotsiaalküsimustega tegelevale abilinnapea Ants Leemetsale fotod haigetest ja täitanud kodututest, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ma ei soovi linnalt heategevust, et kõik kodutud saagu ravitud haiglates, kus siis haisevad ja täitanud heidikud on kõrvuti infarkti üle elanud haigetega,? rääkis Rohtmäe.

?Ravima peaks inimesi siiski vastavalt nende panusele ühiskonda. Öömajade ja vaestemajade kõrval peaks tegutsema ka vaestehaigla, kuhu kiirabi ja politsei saab ravi vajavaid või surmasuus olevad kodutud viia,? märkis ta. Vastust oma ettepanekule loodab Rohtmäe linnalt kuulda esmaspäeval.

Kiirabiarst taunis levinud suhtumist heidikutesse, kellega meedikuil tuleb valvekorra ajal vähemalt kolmel korral tegeleda.

Rohtmäe tehtud pildid võttis eile enda kätte Tallinna linnavolikogu liige Vilja Savisaar, kel on kava minna nendega abilinnapea Leemetsa juurde. ?See pole nii ületamatu küsimus ning raha vaestehaigla loomiseks võiks leida ka selle aasta eelarvest. Vastutama peab see, kes peaks tingimused looma, mitte kiirabi või politsei,? märkis Savisaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing