Holland hoiab eesti naise väikelast kinni

30. märts 2001, 08:28

Vaatamata Eesti ametnike korduvatele taotlustele hoiab Hollandi riik jätkuvalt kinni Rakveres elava naisterahva peagi kaheaastaseks saavat poega, süüdistades tema vanemaid inimkaubandusele kaasaaitamises, kirjutab Virumaa Teataja.

Külliki Rohtsalu on oma last viimase kaheksa kuu jooksul näinud ainult neli-viis korda. Naine vabastati kaks nädalat tagasi Rotterdami vanglast ja saadeti Eestisse tagasi pärast seda, kui kohus oli teda Postimehe andmeil sutenöörluse eest karistanud aastase vabadusekaotusega.

Ennetähtaegselt vabastatud eestlannal aasta ja üheksa kuu vanust poega Indrekut koju Eestisse kaasa võtta ei lubatud.

Mullu juunis võttis Hollandi politsei Rohtsalu Rotterdamis kinni. ?Nad tahtsid, et ma venna vastu tunnistaksin, aga mina vaikisin,? otsib Rohtsalu kinnipidamisele põhjust.

Külliki Rohtsalu vend on Kristjan Jürna, keda Hollandi võimud süüdistavad sutenöörluses.

Signe Riisalo sotsiaalministeeriumist räägib sama. ?Lapse bioloogilist ema ja väidetavat isa on süüdistatud inimkaubanduses ja selle lapse vastu suunatud pornograafias,» ütles Riisalo.

Riisalo kinnitusel teeb Eesti sotsiaalministeerium koos välisministeeriumi ja Eesti saatkonnaga Brüsselis kõik, et Eesti kodanik kodumaale tagasi tuua, see on riigi kohus ja kindel nõudmine.

Riisalo sõnul kinnitab ministeeriumile Hollandist saadetud raport, et lapsega on kõik korras ja ta areneb normaalselt. Samas olevat raportis avaldatud kahtlust, kas Eestis suudetakse last kaitsta võimaliku seksuaalse vägivalla eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing