03. aprill 2001, 00:00

Financial Times: Omandisuhete selginemine Saksa finantsturul kindlustuskontserni Allianz ühinemisest Dresdner Bankiga loob eeldused konkurentsivõimelise ja tulusa finantssüsteemi kujunemiseks. Saksamaa juhtivad finantsettevõtted on tehinguga vabanenud vastastikuste keeruliste omandisuhete rägastikust, mis pankadele kuuluvate osaluste kaudu firmades endiselt koormab kogu Saksa majandust.

Allianz/Dresdner grupil tuleks uut vabadust kasutada loovalt ning kaaluda seni valdavalt rahvusriikide piires toimunud konsolideerumise asemel järgmise sammuna tõelise riigipiire ületava finantshiiglase loomist. Tagasilöök suurtehingust tuleks, kui tekkiv finantskontsern oma suurust vaid kaitseks kasutaks ning tooks reformide asemel sama ?halvatuse? kui senine omandisuhete rägastik.

Irish Times: Tööpuudus jääb Iirimaal madalaks ja majanduskasv kõrgeks veel aastateks, usub USA ekspresidendi Ronald Reagani nõunik Dr. Arthur Laffer, kes ei näe Iirimaale erilist ohtu ka tehnoloogiafirmade praegustes raskustes. Selle sektori firmad asenduvad lihtsalt teiste kõrget lisaväärtust tootvate firmadega, usub Laffer.

?Iirimaa võib tootma hakata veelgi keerulisemaid tooteid. Siin võib tõmmata paralleeli Jaapaniga, kus 1950. aastatel valmistati plastmassist mänguasju, 1985. aastal aga kõige kaasaegsemat tippelektroonikat,? ütles Laffer.

Iiri edu eeltingimus on Lafferi sõnul madalad maksud. Üksikisiku tuludelt peaksid maksud veelgi vähenema, et tuua riiki parimaid insenere, juhte ja tippspetsialiste.

Irish Times: Iirimaa võtab vastu kõik vajalike oskustega töötegijad, tundes enim puudust tööjõust ehitus-, finants­, elektroonika-, turismi- ja tervishoiu sektoris.

Sel aastal on Iirimaa välja andnud juba 8000 tööluba kodanikele väljaspool Euroopa Liitu. Aasta prognoos on 32 000. See on 14 000 võrra rohkem kui läinud aastal, ehkki numbri sees on ka varasemate töölubade pikendamised. Netosisseränne Iirimaale on praegu 45 000 inimest aastas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing