PM: Laar on aja ja erakonnaprobleemide pantvang

02. aprill 2001, 08:58

Laari valitsus hakkab sarnanema kehva sulasega, keda peremees tahab lahti lasta, kes aga keeldub minemast, sest lepingutärmin pole ju kukkunud, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Mujal maailmas nimetatakse seda valitsuskriisiks. Meil püütakse seda ikka veel pehmemalt ja sõbramehelikumalt formuleerida. Asjata, sest rääkimata Mart Laari valitsuse ränkadest vigadest erastamisel ja reisiraudtee elutähtsate suundade likvideerimisel, on asjal ka üldsust valusalt riivav eetiline külg.

Mart Laar on aja ja oma erakonna, Isamaaliidu sisemiste probleemide pantvang. Ilmselt sooviks ta kõik karmid lahendused jätta teisele poole 14. aprilli, mil on toimunud Isamaaliidu suurkogu. Seal peab selguma, kas peaminister enam jätkabki erakonna juhina.

Laari valitsuse reiting on alustanud vaba langemist. See karm kujund ei pärine opositsiooni kriitikast ega ole ka ajakirjanduslik lendlause - nii ütles Viljandi rahvaga kohtudes üks Reformierakonna presidendikandidaate Toomas Vilosius.

Postimees on endiselt seisukohal, et mida kauem Laar viivitab valitsuse remondiga, seda tõenäolisemaks muutub vajadus ka peaministri enese väljavahetamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing