Laar ootab remondiga vähemalt paar nädalat

02. aprill 2001, 09:02

Kuigi teine mees riigis, parlamendi spiiker Toomas Savi loodab, et algav nädal toob selguse peaminister Mart Laari kabineti remontimise plaanidesse, viivitab valitsusjuht ebapopulaarseks muutunud ministrite tagandamisega veel vähemalt kaks nädalat, kirjutab Postimees.

?Järgmine nädal peaks tooma lahenduse valitsusremondile,? kinnitas Savi laupäeval Reformierakonna presidendikandidaatide kohtumisel Viljandi inimestega.

?Karikas ajab juba üle,» sekundeeris talle riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Toomas Vilosius. ?Olukord on nii kaugel, et president võiks varsti peaministri enda juurde kutsuda ja siis oleks jutt juba millestki enamast kui kahe ministri väljavahetamisest.?

Täna pärast keskpäeva kogunev valitsusliidu koalitsiooninõukogu võib tuua selgust, mis suuna võtab Laari valitsuse eelseisev värskenduskuur.

Samas väidavad mitmed Isamaaliidu poliitallikad, et Laar ei söanda ümberkorraldustele asuda enne 14. aprillil toimuva Isamaaliidu suurkogu, kus valitakse erakonna esimees ja kandidaat presidendivalimistele. Esimeheks loodab saada uuesti Laar, kes hoolimata sõnalisest soosingust Tunne Kelamile toetab tegelikult uue riigipea kohale väidetavalt professor Peeter Tulvistet.

Mõlemaks võiduks vajab Laar Jürgensoni pooldajate hääli, mistõttu on vähetõenäoline, et ta varem alustaks valitsuse remontimisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing