Soosaare kulupõletamine läheb maksma 700 000 krooni

Inno Tähismaa 02. aprill 2001, 17:39

Reedel Rooglaiul kulupõlengu üle kontrolli kaotanud filmimehel Mark Soosaarel ja tema sõbral kulub põlengukahju hüvitamiseks rohkem kui 700 000 krooni, edastab Lääne Elu.

'Käisin laupäeval kahjukannatanutega rääkimas, sest olin tikutõmbaja, seega juhtunu eest vastutav,' ütles Soosaare 22aastane sõber ja töökaaslane Vaiko Edur, kellega Soosaar Matsalus roogu tegi.

'Soosaar ei saanud öösel magadagi, sõitis kohe Kihnu kaluritega uute püügivahendite teemal rääkima,' lisas Edur, lubades teha ka omalt poolt kõik, et kahju võimalikult ruttu korvata.

Lambakasvataja, Hanila vallavolikogu esimees Kalju Hallik hindab oma kahju
35 000 kroonile. Mati Maleini kaks kastmõrda, mis tema äia Hans Lilleranna paadikuuri sisse põlesid, maksavad 700 000 krooni, teiste kalurite kahju on 15 000 kr.

Paadikuuri põlesid ka Kalju Halliku järelkäru ja heinapress. 'See on meie perele eluküsimus,' ütles ta. 'Ma ei taha rohkemat, kui meil oli. Soosaar käis meil külas asja arutamas. Sõnapidaja mehena täidab ta kindlasti oma lubadused. Praegune õnnetus on aga kõigile hoiatuseks. Ise ei julge küll kulu põletada.'

Mati Malein sõitis Tallinnast kohapeale kohe, kui kuulis põlengust. 'Kohtusime laupäeval Vaiko Eduriga, ta lubas kahju heastada. Mõrrad on kallid, seepärast kahtlen, kas sel aastal uusi asemele saan.'

'Kutsusime kohe päästeteenistuse, kui tuli kontrolli alt väljus,' selgitas 1972. aastal Matsalu looduskaitsealale maja ostnud Mark Soosaar. 'Tegime kõik, et tuli elumajadeni ei läheks.'

Ka 1998. aastal süttis Soosaare roopõletamistest mõni hektar rannamaid.

Läänemaa päästeteenistuse direktori Olev Rosari sõnul saab Soosaar trahvi, summat ei osanud ta veel öelda.

Matsalu looduskaitseala direktor Taivo Kastepõld põlengus probleemi ei näe. 'Inimesele, kes pole asjaga kursis, tundub kadakate häving barbaarne. Meile on see aga nagu umbrohi,' ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing