EPL: kultuuritegelased soovivad Merile väärikat järglast

02. aprill 2001, 08:48

Ehkki Eesti ühiskonna uueks loomisele tõhusalt kaasa aidanud loomeliitude pleenum on ammu ajaloo hämarusse vajunud, kinnitab Eesti kultuuri- ja hariduseliidi üleskutse valida järgmiseks Eesti presidendiks professor Peeter Tulviste ennekõike kultuurieliidi enda ühtsust ja mõjukust ühiskonnaelus kaasa rääkida, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Nimekate kultuuri- ja teadustegelaste ettepanek valida presidendiks Peeter Tulviste ei kohusta otseselt Isamaaliitu ega ühtegi teist erakonda. Kuid nimed pöördumisel teevad sellest emotsionaalselt mõjusa dokumendi ning asetavad Isamaaliidu ja Tunne Kelami ebamugavasse olukorda. Rahvas kaldub ju rohkem usaldama kultuuriavalikkust kui poliitikuid, mistõttu oleks esimeste tahte vastu tegutseda selgelt ebapopulaarne otsus.

53 autoriteetse inimese pöördumisest kumab läbi ka see, et tulevase Eesti presidendina soovitakse näha inimest, kel oleks võimalikult palju neid samu positiivseid omadusi, mis on aidanud Lennart Meril presidendiinstitutsiooni maine ja usaldus rahva silmis väga kõrgele tõsta.

Tõesti, Tulviste puhul võib kindel olla, et näiteks välisriikide ajakirjanikel on ka edaspidi põhjust ahhetada meie presidendi sügava erudeerituse üle ning et näiteks vana-aasta õhtul koguneb enne kella kahteteist telerite ette sadu tuhandeid eestimaalasi, et kuulata presidendi läkitust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing