Keskküla lõi kunstifondi

02. aprill 2001, 16:33

Täna kirjutasid Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond nõukogu esimees Eri Klas ja kunstnik Ando Keskküla alla lepingule, millega Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond juurde moodustatakse Eesti Kunstiakadeemia nimeline allfond.

Viimastel aastatel mitmeid preemiaid pälvinud kunstnik, Eesti Kunstiakadeemia rektor professor Ando Keskküla leiab, et meie ühiskond ei väärtusta veel piisavalt kõrgharidust ja eriti kunsti- ja keskkonna kultuuri kujundavat kõrgharidust. Olukorra parandamiseks otsustas Ando Keskküla Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond (ERKF) juurde luua Eesti Kunstiakadeemia nimelise allfondi.

Aluse uuele nimelisele allfondile paneb Ando Keskküla 20 000 krooni suurune annetus, s.o. isiknäituse 'Rituaalide mehaanika' ja videoprojekti ' Eesti eluruum' eest Eesti Kultuurkapitali kujutava- ja rakenduskunsti sihtkapitalilt saadud 2000. aasta aastapreemia. ERKF loodab, et lahketelt annetajatelt tuleb sellele summale peagi lisa, sest väljamakseid nimelisest allfondist saab teha alles pärast seda, kui põhikapital on ületanud 100 000 krooni piiri.

Eesti Kunstiakadeemia Fondi eesmärgiks on tõsta Eesti visuaalse ja esemelise kultuuri kvaliteeti ning kodumaiste toodete konkurentsivõimet. Selleks toetab Eesti Kunstiakadeemia Fond Eesti kunsti- ja arhitektuurialase ülikoolitüüpi kõrghariduse kvaliteedi tõstmisele ja konkurentsivõime tugevdamisele suunatud arendusprojekte ning õppejõudude ja üliõpilaste enesetäiendamisele suunatud taotlusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing