Börsiülevaade: turg psühholoogiliselt raske katsumuse all

03. aprill 2001, 09:40

Veel viimased kasumihoiatused enne esimese kvartali majandustulemuste avaldamisperioodi tõsisemat algust viisid eile USA turud mõõdukalt tugevasse langusse. vajumine madalaimale tasemele peale 1998 aasta oktoobrit on survet avaldanud ka juba avanenud Helsingi börsile.

Paar päeva suhteliselt hästi vastu pidanud Tallinna börsile on eelpool mainitud välisturgude meelestatuse tõttu täna ülesrühkimist jätkata psühholoogliselt kaunis keeruline.

Eile oli Tallinna börsil kerge positiivse alatooniga kauplemispäev, mis vedas paljude börsil noteeritud aktsiate hinnad mõõduka tempoga ülemäge.

Üks selle aasta suurima käibega börsipäev oli eile börsi lisanimekirjas noteeritud Saku Õlletehase <GR#EE.SAKU> aktsial, mis ligi poolteise miljoni käibe najal ronis peale aktsionäride üldkoosolekut päevaga üles 1,9%, 66,20 kroonini.

Üldkoosoleku magusaim punkt oli kaheldamatult see, et ettevõtte suuraktsionär BBH kinnitas eelmise aasta majandustulemuste põhjal otsustatud 5 krooni suuruse dividendimakse aktsia kohta.

Neljanda järjestikuse tõusupäeva läbis Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, tõustes 134 kroonini ehk 0,4%.
Investorite jaoks on Hansapanga suhtes hetkel tähtsaim Leedu Hoiupanga ostutehingu sõlmimine. Leedu Erastamisagentuuri ja Hansapanga vahel eile kinnitatud erastamisleping annab aluse uskuda, et selle kuu lõpuks allkirjastatakse 90% Leedu riigi käes oleva panga erastamisleping kõigi selleks vaja minevate instantside poolt. See peaks aitama aktsiat hoida börsil kaunis tugevana.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing