Riigikantselei läks siseministeeriumiga nugade peale

Inno Tähismaa 03. aprill 2001, 17:05

Riigikantselei läks siseministeeriumiga konflikti, kuna lükkas tagasi täna Päevalehes avaldatud siseministeeriumi väite, kus petturiks osutunud raudtee-erastaja Eestisse kutsujaks oli riigikantselei.

Riigisekretär Aino Lepik avaldas riigikantselei teatel sügavat nördimust kantselei seostamise pärast Antonio Angotti Eestisse kutsumisega. 'Olen sügavalt nördinud riigikantselei seostamise üle hr Angotti Eestisse kutsumisega. Kontrollimata ning dokumentaalselt tõendamatute väidete esitamine siseministeeriumi poolt on äärmiselt kahetsusväärne. Lähtuvalt sellest on tekkinud olukord, kus riigikantselei on pandud alusetult halba valgusesse,' ütles Lepik.

'Piirivalveameti peadirektor kolonel Harry Hein kinnitas, et piirivalveametil puuduvad igasugused dokumendid, mis annaks alust väita nagu oleks riigikantselei mingilgi viisil seotud hr Angotti Eestisse kutsumisega. Sama kinnitas ka piirivalveameti endine peadirektor kontradmiral Tarmo Kõuts. Siseministeeriumi andmetel pole selliseid dokumente ka siseministeeriumi arhiivis. Riigikantselei kirjavahetuse ning arhiivi põhjalik kontroll näitas samuti, et riigikantselei pole vastavat kutset väljastanud,' lisas Lepik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing