Presidendikandidaatide Kelami ja Tulviste visioonid põrkuvad

03. aprill 2001, 08:14

Isamaaliidu presidendikandidaadi kohale pürgivad riigikogu aseesimees Tunne Kelam ja Tartu linnavolikogu esimees akadeemik Peeter Tulviste kirjeldavad Postimehes, milline peaks olema Eesti tulevane president.

Kelam kutsub rahvast üles mitte laskma end pimestada otsingutest poliitikaväliste isikute järele. ?Minu nägemuses on president rahvuslike põhimõtete ning riigi järjepidevuse säilitaja ja kaitsja; riigi esidiplomaat.?

Kelam, kes on aastate vältel esindanud Eestit rahvusvahelistes organisatsioonides, rõhutab, et välispoliitiline kogemus on uue presidendi esimeseks kvalifikatsiooninormiks.

?President ei saa lubada endale luksust hakata õpipoisina rahvusvahelises suhtlemises ametit õppima. Liiatigi on presidendikandidaadid, kelle keskmine vanus ületab 50 aastat, selleks natuke liiga vanad,» kirjutab Kelam ja lõpetab sõnadega ??Eesti vajab rahvusvahelist meest?.

Ka Kelami vastaskandidaat Peeter Tulviste peab Eesti pidevat tutvustamist välismaal oluliseks, kuid seab rõhu hoopis siseriiklike probleemide lahendamisele. ?Järgmise presidendi tegevuse raskuskeskmes saab senisest enam olema Eesti ise, meie enese riik ja ühiskond,? kirjutab Tulviste.

Akadeemik möönab, et ?meie riik ei oska ikka veel inimese eest hoolitseda? ja leiab, et ?president peab inimest ja tema muret mõistma ning mures inimest jõudumööda toetama, teda igas situatsioonis isiksusena tunnustama.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing