Tallinna ühistranspordi konkursi võitja valetas omanike kohta

03. aprill 2001, 09:39

Aasta alguses Tallinna bussiliinide konkursi võitnud SL Bussiliinide pakkumise taga olnud firma AS Vendlid Invest esitas konkursi läbi viinud komisjonile valeandmed omanike kohta.

Konkursi komisjoni liikmed said tollase Tallinna transpordiameti reisijateveo osakonna peaspetsialistilt Margo Tomingaselt kokkuvõtte esitatud pakkumistest, kus oli kirjas, et AS Vendlid Invest on 100% Soome ühe suurima bussifirma Savonlinja OY omanduses olev aktsiaselts.

Sellega täitis Vendlid Invest konkursil kvalifitseerumiseks nõude, et pakkujal peab olema vähemalt kolme aastane kogemus linna ühistranspordi korraldamises.

Tallinna linnakohtu registriosakonna andmetel on aga Vendlid Investi ainuaktsionär ettevõtte registrisse kandmise ajast kuni praeguseni olnud Alvar Kasera. Registris olevas ettevõtte toimikus puuduvad märked, et Vendlid Investi omanikeringi oleks kuulunud Savonlinja OY.

Margo Tominga sõnul lähtus ta komisjonile tehtud ülevaates esitatud pakkumisdokumentidest ja ettevõtte kohta esitatud andmeid ta registrist kontrollinud ei ole.

SL Bussiliinide (Vendlid Invest) pakkumine tunnistati aasta alguses parimaks Mustamäe ja Õismäe liinigrupile tehtud pakkumiste hulgast. Konkursi võitjaga sõlmib Tallinna linn lepingu viieks aastaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing