Keskerakond nuriseb "püssiskandaali" uurimise venitamise pärast

03. aprill 2001, 15:13

Keskerakonna pressiteate kohaselt venitavad kolmikliidu erakonnad Nursipalu sõjaväebaasis 19.mail 1999.a. tsiviilisikutest poliitikute tegevuse uurimiseks loodava riigikogu uurimiskomisjoni moodustamisega.

Tänasel riigikogu põhiseaduskomisjoni istungil otsustati ühe enamhäälega pikendada riigikogu otsueeelnõu parandusettepanekute esitamise tähtaega, kuna Isamaaliidu, Reformierakonna ja Mõõdukate fraktsioonid ei esitanud tähtaegselt oma esindajat komisjoni.

'Tundub, et lisaks valitsuskabineti remondivõimetusele ei soovi kolmikliidu poliitikud saada teada ja anda eetilist ega ka poliitilist hinnangut neile lähedalseisvate kõrgete riigiametnike tegevusele,' teatab pressiteade. 'Tegemist on äraspidise demokraatiailminguga, mis viib kogu kõrgema võimu kandja tegevuse mõttekuse kahtluse alla ja kindlasti ei tõsta selle kogu usaldusväärsust avalikkuse silmis. Keskerakond avaldab lootust, et komisjon moodustatakse ja selles töös osalevad kõik Riigikogus esindatud poliitilised jõud.'

Nelja opositsioonierakonna fraktsiooni poolt algatatud otsuseeelnõu näeb ette moodustada riigikogu uurimiskomisjon 13.mail 1999.a Kaitseväe Lahingukooli Nursipalu harjutusväljakul peaminister Mart Laari ja teiste kõrgete riigiametnike osavõtul toimunud laskeharjutuste asjaolude väljaselgitamiseks.

Eelnõu algatati pärast seda, kui ajakirjanduse vahendusel tulid ilmsiks seni teadmata sündmused - opositsiooniliidri pildi pihta tulistamine kaitseväe lahingukoolis - mis leidsid aset peaminister Mart Laari ametlikul visiidil Lõuna-Eestisse. Peaminister eitas pumpüssiskandaali puhkedes oma osalust selles ja valetas avalikkusele. Hiljem on ta oma osalust Nursipalu sündmustes pidanud võimalikuks.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing