Põllumehed saavad vähesest turukaitsest 1,1 mld kahju

03. aprill 2001, 17:44

Tänavune Eesti põllumajandustootjate tulupuudujääk on vähese turukaitse tõttu 1,14 miljardit krooni, selgus Põllumajandustootjate keskliidu ja valitsuse kokku lepitud hindamismeetodi põhjal.

?Valdavalt tuleneb see puudujääk asjaolust, et siinsetel tootjatel ei ole võimalik küsida hinda ja arendada tootmist, mis kataks ära kulutused ning annaks investeerimiseks kasumit,? ütles Blank. ?Tulupuudujäägi leevendamiseks on mõeldud a riigi otsetoetused, kuid nende osa võiks olla väiksem, juhul kui turukaitsemeetmed oleks tõhusamad.?

Raplamaal OÜ Kaiu LT juhina teraviljakasvatusega tegelev riigikogu Maarahva erakonna fraktsiooni esimees Tiit Tammsaar kinnitas samuti, et turukaitsemeetmed on ammu oodatud. ?Paljud minu tuttavad talupidajad on loobunud teraviljakasvatusest, sest toiduteravilja kasvatamine siin on impordi tõttu muutunud mõttetuks. Dumpingut kasutatakse väga palju: odavalt imporditakse jahu kõrval veel näiteks mune,? ütles Tammsaar.

Blanki sõnul on oluline siinset tootjat säilitada, sest kohaliku tootmise hääbumine annaks võimaluse ka importijatele seniste odavatena hoitud hindade asemel hinnad soovitud tasemeni tõsta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing