Uus kord lühendab haigete ravijärjekorda

03. aprill 2001, 08:07

Haigekassa tahab uute lepingutega panna täpselt paika, kui pikalt tohib patsient eriarsti juurde või haiglaravile pääsemiseks maksimaalselt oodata, kirjutab Eesti Päevaleht.

Planeeritavad ravijärjekordade ajalimiidid on üks peamisi haigekassa ja haiglate tüli allikaid. Haiglajuhtide väitel ei suuda raviasutused nende rahaliste mahtude juures tähtaegadest kinni pidada.

Lepingu järgi on polikliiniku eriarsti vastuvõtule saamise ülempiiriks neli nädalat. Lasnamäe tervisekeskuse juhatuse esimehe Anders Tsahkna sõnul on praeguse raha hulga ja hinnakirjade juures ülimalt raske haigekassa tingimustest kinni pidada.

?Täielikult puudub ka mehhanism, kuidas saada raha juurde, et järjekorrad ei oleks pikemad kui üks kuu,? rääkis Tsahkna. ?Haiglatel on ravivõimalusi rohkem kui Eesti riigil raviteenuste raha. Selle summa eest ei saa kõike nõuda.?

Riik peaks Tsahkna väitel välja ütlema, kui suur on inimeste omavastutus ja kui palju tuleb patsientidel oma taskust maksta. ?Maksujõulisematel inimestel peab olema võimalus ennast järjekorrast mööda osta,? lisas ta.

Haigekassa juhatuse liikme Toomas Palu sõnul valmistati lepinguid ette patsientide huvisid silmas pidades. ?Kindlad kriteeriumid järjekordadele sunnivad raviasutusi oma asju läbipaistvamalt ajama,? märkis Palu.

Palu sõnul on haigeid arvestav ravijärjekordade süsteem juba mõnda aega olemas Tartu Ülikooli kliinikumil. Ooteaegade ülempiiride kehtestamine peaks haigekassa hinnangul parandama arstiabi kättesaadavust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing