Narvalased loovutasid 26 tulirelva ja hulga lahingurelvi

03. aprill 2001, 08:13

Narva prefektuuri märtsis korraldatud relvade kokkukorjamise aktsiooni käigus loovutasid elanikud politseile 26 mitmesugust tulirelva, 21 miini ja mitusada padrunit, kirjutab Põhjarannik.

Narva politsei pressiesindaja Viktor Slavjantsev ütles eile, et lõplikke andmeid neil veel pole, kuid toodud sõjamoona seas oli näiteks sõjast pärit Saksa suurekaliibriline lennukikuulipilduja, samuti miinipilduja, kolm käsigranaati F-1, isetehtud revolver ning kaks kärbikut.

Suure innuga teatasid narvalased politseile ka jalaväemiinidest, mida koguti kokku 21, peale selle on nüüd politsei laos üks seitsmekilone tankitõrjemiin.

Hulgaliselt anti ära laskemoona, sealhulgas 120 Kala?nikovi automaadi padrunit, 40 Makarovi püstoli padrunit, aga ka jahipüssi padruneid ja püssirohtu.

Märtsikuuga lõppes Narva prefektuuri siiani Eestis pretsedenditu aktsioon, kus elanikke kutsuti üles ära andma ebaseaduslikke relvi ja laskemoona ning ohtliku varustuse loovutajaid premeeriti keskmiselt 50 krooniga äraantud sõjamoona kilo eest.

?Võtame muidugi jätkuvalt ebaseaduslikke relvi vastu, kuid nüüd ei saa nende loovutajad tasuks rohkem kui ?aitäh?,? lausus Slavjantsev.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing