Haigekassa võib hakata börsil raha pööritama

03. aprill 2001, 08:07

Haigekassa moodustab selle aasta juulist 90 miljoni kroonise reservkapitali ning võib selle vahendeid muu hulgas ka Tallinna väärtpaberibörsile investeerida, kirjutab Eesti Päevaleht.

Reservkapitali vahendeid võib paigutada rahandusministri määratud investeerimisfondidesse ja ettevõtetesse, mille aktsiad on noteeritud Tallinna väärtpaberibörsil, ütleb valitsuse märtsi lõpu määrus.

?Reservkapitali moodustamisel töötatakse välja täiendav strateegia ja piirangud, millistesse instrumentidesse ning millise suhtega tohib investeerida,? märkis reservkapitali vahendeid esialgu haldama hakkava riigikassa osakonna juhataja Ülle Mathiesen. ?Selge on, et aktsiatesse investeerimine ei ole praegu majanduslikult mõttekas, küll aga võib-olla tulevikus.?

?Kui enne olid haigekassa rahad riigieelarve osa, siis nüüd on need tema enda vahendid,? nimetab Mathiesen määrust pigem tehniliseks muutuseks. ?Samas aga korraldab rahandusministeerium piirangute kehtestamise, et tagada raha säilivus.?

Mathieseni sõnul palus sotsiaalministeerium sättesse sisse viia kitsendava piirangu kasutada üksnes Tallinna väärtpaberibörsi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing