Kaido Einama 05. aprill 2001, 00:00

ASP mudeli alusel SASi analüüsitarkvara kasutamine annab kaasaegset kliendihaldussüsteemi vajavatele ettevõtetele võimaluse võtta väheste investeeringutega kiiresti kasutusse kaasaegseid lahendusi ning vabaneda andmebaaside ja rakenduste hooldusest ja arenduskohustusest.

Eesti Telefoni IP Teenuste ärilahenduste teenistuse juhataja Ants Koel?i sõnul aitab sobiva analüüsivahendi kasutamine tuua olemasolevatest andmetest välja olulise informatsiooni ja muuta uute võimaluste või ka vigade leidmise väga lihtsaks. "SASi analüüsitarkvara kasutamine annab ettevõttele suurepärase võimaluse klientidekohase informatsiooni kogumiseks ning analüüsimiseks,? kinnitas Koel.

?SASi lahendused põhinevad ?informatsiooni edastamise? (information delivery) kontseptsioonil. See tähendab, et me muudame andmed otsuste langetamise jaoks kõlbulikuks informatsiooniks,? ütles SASi Baltikumi ja Balkani piirkonna äriarendusjuht Harri Häkämies. "Just sedasorti lahendust aitasime me Eesti Telefonil rakendada nii ASP-põhise süsteemi kui ET IP Teenuste sisese klienditeeninduse juhtimise korraldamiseks.?

Maailma juhtiva analüüsitarkvara ning andmelaondusele spetsialiseerunud metodoloogia arendaja SAS tarkvara kasutusvaldkond on lai, näiteks saab tarkvara rakendada nii ettevõtte kliendihalduse analüüsiks, infosüsteemidesse sissetungikatsete või klientide poolt kasutatavate pettus-skeemide avastamiseks ja klientuuri voolavuse põhjuste jälgimiseks ja likvideerimiseks eesmärgiga suurendada ettevõtte kasumit ja parandada klienditeenindust.

Koostöös SASiga on Eesti Telefoni IP Teenused ASP mudeli alusel valmis pakkuma lisaks analüüsitarkvarale ka andmelaondust, kuhu koonduvad analüüsiks ja andmemudelite väljatöötamiseks vajalikud andmed. Eesti Telefoni ärijuhi Jüri Jaaksoni sõnul aitab andmelaondus leida sünergia kliendisuhte haldamise, infotehnoloogia võimaluste ja operatiivandmete analüüsi vahel, võimaldades ettevõttel paremini fokusseeruda põhilisele eesmargile - kasumi suurendamisele.

Paralleelselt tarkvarateenuse edasirentimisega on Eesti Telefon IP Teenuste allüksuses ka ise võtnud kasutusse SASi analüüsitarkvara kliendihalduse parendamiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing