05. aprill 2001, 00:00

Svenska Dagbladet: Euroopa komisjonile ja juhtivatele poliitikutele teevad kasvavat muret Euroopa väljavaated mobiilside alal oma senist edumaad säilitada. Edu nurgakiviks oli kiiresti saavutatud ühine standard GSM, mis muuhulgas pani aluse Nokia ja Ericssoni edule.

Nüüd kiirustavad konkurendid ära kasutama Euroopa telekommunikatsioonisektori probleeme, et 3G alal oma väljavaateid parandada. USA tootjatel on juba oma 3G standard, rääkimata Hiinast, mis arutab mitmeid võimalikke alternatiive, et toetada nii oma kodumaiseid tootjaid. Samuti taotleb revan?i Jaapan, mis jäi praeguse mobiilside tehnoloogia alal ?rongist maha? ning räägib nüüd juba 4G standardist, mis maailmaturul Jaapani tootjatele eelise looks.

Dagens Industri: Percy Barnevik, Rootsi Wallenbergide investeerimisfirma juht, hoiatab pikaajalise languse eest Rootsi majanduses, kus väljavaated pehmeks maandumiseks on asendunud järsu pidurdamisega. Rootsi tööstuses süveneb pessimism ning tarbijate usaldus on sama madalal kui kaks aastat tagasi, kui maailma majanduskasvu väljavaateid varjutasid Aasia ja Venemaa kriis. Märtsis uskus 27 küsitletud rootslastest, et eeloleval 12 kuul läheb Rootsi majandusseis halvemaks ning tööpuudus kasvab. Aasta tagasi oli pessimiste 11.

Financial Times: Jaapani valitsus lükkas üllatuslikult edasi 11 000 miljardi jeeni (1522 miljardit krooni) suuruse kriisipaketi kinnitamise, mille abil riik loodab pankadelt aktsiate ülesostmisega börsilanguse peatada ning tõrjuda järjest tõsisemalt ähvardavat panganduskriisi. Tegemist oleks Jaapani valitsuse kõige ulatuslikuma interventsiooniga finantsturgudele viimase kahe aasta jooksul. 1998?1999. aastal kulutas riik pankade päästmiseks 7800 miljardit jeeni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing