Kaido Einama 05. aprill 2001, 00:00

?Üheskoos hoiame sel moel kokku miljon krooni riigi raha,? tõdes Sotsiaalkindlustusameti peadirektori asetäitja Indrek Kressa. Ühe teatise kirjaliku väljastamise hind on tema sõnul neli krooni. Hansapangal ja Ühispangal on kokku veerand miljonit internetipanga klienti.

Hansapanga ja Ühispanga internetipanga kliendid saavad kuni 15. aprillini kinnitada e-Maksuametis oma soovi loobuda sotsiaalmaksu teatise posti teel väljastamisest. ?Järgmisel hommikul lööme nimekirja lukku ja anname Sotsiaalkindlustusametile, et nad saaksid hakata teatisi väljastama,? kommenteeris Maksuameti peadirektori asetäitja Aare Lapõnin. E-Maksuametis on klientidel jätkuvalt võimalik vaadata Sotsiaalkindlustusameti teatist pensionikindlustuse registrisse kantud sotsiaalmaksu kohta ka pärast 15. aprilli.

Kui teatise sisu ei lähe kokku tööandjalt töötajale edastatud numbritega, soovitab Maksuamet töötajal esmalt pöörduda oma tööandja poole. Kui tööandja on veendunud, et tema poolt töötajale ja Maksuametile edastatud andmed langevad kokku, soovitab Maksuamet pöörduda töötajal selguse saamiseks Maksuametisse.

Pensionikindlustuse registri andmetel on sel aastal 783 246 kindlustatut, kellele Sotsiaalkindlustusamet peab seaduse järgi sotsiaalmaksu teatise väljastama posti teel kui kindlustatu ei kinnita oma soovi loobuda teatise posti teel saamisest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing