Börsiülevaade: maailmaturgude suur kukkumine kohaliku börsi hõiskama ei aja

04. aprill 2001, 09:46

Eile õhtul tõmmati USAs järjekordselt vesi peale nii uue- kui vana majanduse aktsiatele, mis avaldab mõju ka Eesti väärtpaberiturule.

Pidevad kasumihoiatused ja töötajate koondamislained viitavad pidevalt majanduskasvu ja ettevõtete kasvu aeglustumisele ning investorite jaoks on ainsaks kuningaks investeeringute turul jäänud raha.

Sündmused maailmaturgudel <# kohaliku börsi =http://www.tse.ee> täna eriti hõiskama ei aja. Võib arvata, et jätkatakse ettevaatliku kauplemist eilsetest mõnevõrra madalamatel tasemetel.

Kui tagasi vaadata eilsesse börsipäeva, siis Tallinnas oli eile kerge negatiivse meelestatusega väheaktiivne börsipäev.

Börsisüsteemi käive ületas investorite huvipuuduse ärakukkumise tõttu eile vaevu 5 mln krooni joone.

Sten Sumberg Supremast ütles, et börsi passiivsus on eelkõige tingitud institutsionaalsete investorite väiksest kauplemishuvist. Välisturgude nõrkus on teinud investoreid ettevaatlikumaks, kuid madalad ja atraktiivsed hinnatasemed pole institutsioone pannud ka turult väljumisele mõtlema, sõnas Sumberg.
Põhuseks ongi madal kauplemisaktiivsus.

Eile oli börsi enim kaubeldud väärtpaber Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis näitas väikest odavnemist, sulgudes 133,kroonil ehk 0,2% miinuses. Atraktiivsust aktsia osas tõstaks ennekõike ikkagi välisturgude stabiliseerumine ja panga saatus SEB ja Swedbanka ühinemise valguses.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia võttis eile langevate Euroopa telekomisektori aktsiate valguses ka ise sarnase tee, odavnedes päevaga 1,5% ning sulgudes 67,25 krooni tasemel.

Telekomisektori firmade mure kolmanda põlvkonna mobiilside arengusse investeeritud meeletute summade osas, millest negatiivsemate stsenaariumite alusel mitmed telekomifirmad kunagi välja ei saa, morjendavad ka Eesti Telekomi väljavaateid.
Sektori arengu kasvu pidurdumine maailmas pidurdab telekomisektori käekäiku tahes tahtmata Eestis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing