Aivar Aigro pääseb pankranniku lõhkumisel karistuseta

04. aprill 2001, 08:04

Kinnisvaraärimees Aivar Aigro pääseb Kakumäe pankranniku lõhkumise eest karistuseta, sest keskkonnainspektsiooni raporti kohaselt olid tal pankranniku lähedusse elamurajooni rajamisel olemas kõik vajalikud kooskõlastused, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kõik on olnud seaduslik ja kellegi vastutusele võtmiseks pole meil seaduslikku alust,? kinnitas keskkonnaministeeriumi õigusosakonna juhataja Rita Annus. Tema sõnul võib tehtud küll moraalselt taunida, kuid mitte enam.

?See on lausa ennekuulmatu, et poolteise kilomeetri ulatuses pankranniku lõhkumist peetakse täiesti loomulikuks ja süüdlasi nagu polekski,? ütles geoloog Kalle Suuroja. ?Jällegi tuleb tunnistada, et äri ja raha võim olid üle keskkonnaharulduse säilitamisest.?

Keskkonnainspektsiooni uurimisest selgus, et Villu Reiljani juhitud keskkonnaministeerium on viis aastat tagasi kinnitanud ala detailplaneeringu vastavust esitatud tingimustele, samuti on Kakumäel Merirahu elamurajooni ehitav, Aigroga seotud AS Hestlinger saanud ehitusprojektile kooskõlastuse.

Ehituskohas pole Kakumäe pankrannikust 1,5-2 kilomeetri ulatuses enam midagi järel, sest see on kuni mereni laugjaks tasandatud. Rannikupealne, kuhu kunagi peaksid hakkama kerkima eramud, meenutab kuumaastikku.

Keskkonnainspektsiooni peadirektori kohusetäitja Ain Purga sõnul on võimalik, et ministeerium teeb neile ülesandeks veelgi põhjalikumalt pankranniku lõhkumise seaduslikkust uurida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing