EPL: estoonlaste projekt praegu liiga utoopiline

04. aprill 2001, 08:06

Pidev ja süvenev konflikt võimaluste ja vajaduste vahel kultuuri rahastamisel on viinud asjad selleni, et Eestis on tekkinud pikk nimekiri suurtest ja väikestest kultuuriobjektidest, mille saatuse üle otsustamine on aasta-aastalt edasi lükkunud, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Kui riigil raha napib, jääb üle kaks võimalust: teha mingi valik või lasta kõigil edasi kiratseda. Kuigi esimene valik toob palju tüli, on see strateegiliselt targem kui mitte midagi teha.

Riik on oma eelistused kultuuriobjektide puhul selgelt välja öelnud. Esiteks muusikaakadeemia hoone lõpetamine (mis ei ole tänaseks veel päris valmis), teiseks kunstimuuseumile uue hoone ehitamine ja kolmandaks Eesti Rahva Muuseumi uue hoone ehitamine.

Estonia prioriteetide esikolmikusse ei kuulu. Kui nüüd mingi ootamatu kannapööre teha, oleks see ebaõiglane teiste suhtes.

Otstarbekas tundub olevat kultuuriministeeriumi ettepanek, et esmalt tuleks ära teha hädavajalikud tööd, milleks nõutavast 310 miljonist kroonist kuluks 75 miljonit ning mida saaks rahastada laenuga, mille garanteerijaks oleks Eesti riik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing