Tartu aukodanik päästab Rüütli tänava varemetest

04. aprill 2001, 08:46

Tartu aukodaniku Rein Kirsipuu firma OÜ Matman plaanib ehitada selle aasta lõpuks endise Humala varemete asemele äri- ja kaubanduskeskuse, mille projekt valmib jaanipäevaks, kirjutab Tartu Postimees.

Kirsipuu kinnitas, et reedel sõlmib ta ostu-müügilepingu Humala varemete kättesaamiseks Estimpeksi pankrotipesast ning jaanipäevaks peaks ASil Tari olema valmis ehitise projekt.

?Ehituse algus sõltub palju ehitajaga kaubale saamisest,? sõnas Kirsipuu. ?Ideaaljuhul võiks töö lõppeda aastavahetuseks.?

Rein Kirsipuu sõnul arutab ta Humala projekteerimise kontseptsiooni ASiga Tari täna esimest korda.

Tema kinnitusel tuleb majja kindlasti nii kauplemis- kui teeninduspindu, bürooruume ta sinna ei kavanda. Keldris, kus oli nõukogude ajal ning mõned aastad pärast Eesti taasiseseisvumist õllerestoran, tahab Kirsipuu taastada söögi- ja joogikoha. Tartu Postimehe andmeil on kaalutud ka ülakorrustele korterite ehitamist.

Kirsipuu ei soovinud öelda, millised firmad on rajatavas ärikeskuses tegutsemise vastu huvi tundnud. Ka ei tahtnud ta avaldada, kui palju OÜ Matman Humala kinnistu eest maksab.

Tartu Postimehe andmeil soovisid pankrotihaldurid 1,7 miljonit krooni, millest ligi 700 000 krooni moodustab tänaseks teede ja tänavate sulgemise maksu võlg, kuid Kirsipuu oli nõus maksma miljoni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing