Pärnoja pole valetamist ümber lükanud

04. aprill 2001, 08:20

Majandusminister Mihkel Pärnoja pole kahe nädala jooksul pärinud riigihangete ameti peadirektorilt Ülo Sarvelt selgitust enda süüdistamise kohta valetamises, kuigi pidi seda tegema, kirjutab Postimees.

?Mul pole Pärnojaga seni mingit kontakti olnud. Ta pole mind ka kohtumisele kutsunud,? ütles Sarv eile.

21. märtsi Postimehes nimetas Sarv lausvaleks majandusministrilt ja erastamisagentuuri nõukogu esimehelt Pärnojalt saadud kirja, mis põhjendas rahapuudusega 1999. aastal toimunud Eesti Raudtee erastamistehingu nõustaja leidmise konkursile laekunud kolme pakkumise tagasilükkamist.

Pärnoja pole talle otse alluvalt Sarvelt selgitust nõudnud hoolimata sellest, et on korduvalt nimetanud riigihangete ameti juhi karmi hinnangut eksituseks. Samas keeldub ta avaldamast, kuidas kavatseb Sarve korrale kutsuda tema väitel põhjendamatu valetamissüüdistuse pärast. Minister kahtleb avalikult isegi selles, kas Postimees Sarve õigesti tsiteeris.

Sarve kinnitusel on Postimees tema sõnu vahendanud korrektselt. Ka praeguseks pole tema seisukohas muutust toimunud. ?Enamikule neid dokumente näinud inimestest on täiesti selge, et seal kirjapandu pole õige,? ütles riigihangete ameti peadirektor.

?Ilmselt see teema ei ole ministrile meeldiv,? oskas Sarv eile vaid oletada põhjust, miks Pärnoja ei ole suhtlemisel aktiivsust näidanud.

Pärnoja tegi märtsis enda kohalt valetamis- ja võimalike korruptsioonikahtluste mahavõtmiseks avalduse kapole, paludes uurida süüdistuste paikapidavust. Kapo on alustanud avalduse põhjal uurimist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing