Kilingi-Nõmme leivakombinaadi asemele tuli aiamajade valmistaja

04. aprill 2001, 09:16

Kilingi-Nõmme leivakombinaadi ahjud jäid seisma tunamullu kevadel, nüüd töötavad nende asemel freespingid, et saata toodanguna välja aiamaju, kirjutab Pärnu Postimees.

Esimesed aiamajad saavad valmis järgmise nädala keskel. Märtsi algusest on käinud OÜ Polaringile kuuluvas ettevõttes seadmete häälestamine ja esimese tellimuse täitmine. Proovitöö on poolsada voodit ja öölauda ühele hostelile.

Kahe ja poole tuhande elanikuga väikelinna serval läks leivakombinaat pankrotti 1999. aasta mais.

Tühjalt seisva hoone ostsid Pärnu ettevõtjad Kaupo Grant, Meelis Lääne ja Taavi Raidmets. OÜ Polaring hakkas ennast paksude kiviseintega ja hoopis teise profiiliga tootmishoonesse sättima mullu augustis.

OÜ Polaring annab tööd esialgu 16 kohalikule. Songa jutu järgi võetakse tööle veel kümmekond inimest, kui tellimusi juurde tuleb ja ühe vahetusega enam hakkama ei saa. Kilingi-Nõmme suguses linnas tähendab selline hulk töökohti küllaltki suurt ettevõtet.

Aiamajad on erineva töömahukusega, erineva paksuse ja suurusega. Sellepärast ei oska tegevjuht öelda, kui palju neid ühe kuuga valmistada suudetakse. Esialgu täidavad nad väiksemaid tellimusi siseturule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing