Rakvere Lihakombinaat alustab dieet-toodete müüki

Inno Tähismaa 04. aprill 2001, 13:40

Eesti suurim lihatööstus Rakvere Lihakombinaadilt alustab esmakordselt Eestis vähese rasvasisaldusega lihatoodete müüki, teatas ettevõtte esindaja.

Tegu on tootesarjaga ?Kerge?, mis on suunatud kõigile kaalujälgimisest ja tervislikust toitumisest huvitatud inimestele. Prognoositavalt on madala kalorsusega lihatoodete tarbijaid Eestis 10-15%, ütles Rakvere Lihakombinaadi müügi-ja turundusdirektor Janek Oblikas.

?Oleme juba aastaid teinud koostööd kaalujälgijatega,? lausus Oblikas. ?Kerge? sari on loogiline jätk koostööle, mille eesmärk on julgustada inimesi, kes usuvad tervislikku toitumisse.

Oblikase sõnul on väherasvased lihatooted levinud juba ammu kogu Euroopas, kus neil on oma kindel klientuur. Eestis sarnaseid tooteid varem toodetud pole.

Esialgu kuulub Rakvere ?Kerge? sarja 7 vähese rasvasisalduse ja madala kalorsusega toodet. Edaspidi on tootegruppi kavas täiendada. Keskmiselt sisaldavad uued tooted 20-30% vähem rasva ning sarja kuuluvad keedusingid ja ?vorstid on tehtud PAN soolaga.

AS Rakvere Lihakombinaat on Eesti suurim lihatööstus, mis annab tööd ca 600 inimesele. Grupi eelmise aasta netokäive oli 891,6 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing