Umbusaldust peaministrile segavad lähetused

04. aprill 2001, 08:09

Riigikogu opositsioon ootab tagasi oma komandeeringus viibivaid rahvasaadikuid, et anda üle ammu koostatud umbusaldusavaldus peaminister Mart Laarile, kirjutab Postimees.

Parlamendis vastasrinna mootori rolli täitev keskfraktsioon arutab iga istungi eel taktikat, millal on kõige kasulikum Laari ja kogu tema valitsust tagandada sooviv avaldus menetlusse anda.

?Ei tahaks peaministri umbusaldust arutada ajal, kus opositsioonil on saalis näiteks 35 saadikut,? nentis üks vastasrinna juhtpoliitikuid. ?Peaksime sel ajal kohal olema vähemalt 99protsendiliselt.?

Keskfraktsioon on sel nädalal lubanud Urmas Lahe üheks päevaks Vihula volikogu istungile, Arvo Haugi ja Toomas Vareki üheks päevaks konverentsile, Georg Pelisaare 2.-6. aprillini Saksamaale ja Erika Salumäe nädalaks Jaapanisse.

Parlamendi välislähetuses on keskerakondlane Jaanus Marrandi, kes osaleb Norras Põhjamaade Nõukogu konverentsil. Keskerakondlane Vladimir Velman sõitis koos parlamendi väliskomisjoniga lähetusse Hiina Rahvavabariiki. Keskerakonna abiesimees Sven Mikser viibib parlamentidevahelise liidu konverentsil Kuuba pealinnas Havannas. Sealsamas on koos temaga rahvaliitlane Arvo Sirendi ja kolm koalitsioonipoliitikut.

Opositsionääridest on ametlikult ära veel rahvaliitlane Tiit Tammsaar, keda sel nädalal ei luba riigikogu saali töö NATO Parlamentaarse Assamblee poliitika komitee alamkomitees ning väliskomisjoni Hiina-sõidul osalev Ülo Nugis.

Laari tagandamiseks peab opositsioon parlamendis koguma vähemalt 51 häält.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing