06. aprill 2001, 00:00

Helsingin Sanomat: USA majanduses on sel aastal 90protsendilise tõenäosusega oodata kriisi, ennustab tunnustatud majandusprognooside tegija California ülikool (UCLA) oma kvartaliülevaates. Lohutust pakub ennustuses see, et kriis jääb lühiajaliseks ja majanduse toibumine algab juba tuleval aastal. Kriisiga koos lõpeb ka nn kullapalavik, mida uus majandus on tekitanud. Mõistagi jätkuvad investeeringud tehnoloogiasse ja uude majandusse, kuid neid kaalutakse märksa põhjalikumalt.

UCLA ülevaate kohaselt on keskpanga viimase aja intressialandamised majanduskriisi ohtu vähendanud. Kuid nendest jääb siiski väheks, et investeeringud hakkaksid suurenema ja tarbijad asuksid püsikaupu ostma.

Kauppalehti: ELi eesistujamaa Rootsi ja Balti riikide peaministrite kohtumisel tuli jutuks tööjõu vaba liikumine laienevas Euroopa Liidus. Rootsi peaminister Göran Persson avaldas arvamust, et EL lahendab tööjõu vaba liikumise ja selle tõenäolise üleminekuaja küsimuse tõenäoliselt Rootsi eesistumisperioodi lõpul tänavu juunis.

Ehkki nelja peaministri kohtumisel seda probleemi ametlikult ei käsitletud, esitasid Eesti, Läti ja Leedu peaminister oma seisukoha selles küsimuses. Leedu peaminister Rolandas Paksas rõhutas, et Balti riigid on tööjõu liikumisele piirangute kehtestamise vastu.

Svenska Dagbladet: Missugused osad tulevases SEB-Swedbanki kontsernis tuleb müüa, et saada ühinemiseks konkurentsiameti luba, seda Swedbank veel ei tea. Üks asi on aga selge, tulevane pangakontsern peab millestki loobuma Balti riikides, ütles Swedbanki juhatuse esimees Göran Collert aktsionäride koosolekul.

On selge, et kontsern ei saa jätta endale 80protsendilist turuosa Baltimaades. See oleks ebaeetiline. Muudest loobumistest ei ole tema sõnul midagi teada, on vaid spekulatsioonid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing