Kohalike Mõõdukate juht Soosaar lahkus erakonnast

05. aprill 2001, 09:12

Kolm liiget Mõõdukate Pärnumaa organisatsiooni umbes sajaliikmelisest perest on otsustanud erakonnast lahkuda, aastapäevad kohalikke mõõdukaid juhtinud Soosaar peab seda surnud organisatsiooniks, kirjutab Pärnu Postimees.

Koos Soosaarega erakonnast lahkunud Eha Tammiku hinnangul on Pärnumaal vaid 10-15 aktiivset mõõdukat, ülejäänud liikmeid võiks nimetada surnud hingedeks, kes erakonna töös ei osale.

Erakonnast lahkumise otsuse tegid Soosaar ja Tammiku pärast seda, kui siinne juhatus oli välja heitnud piirkonna endise esimehe Kaja Musta ja Tiiu Koltsi, kuid erakonna aukohus seda ei aktsepteerinud. Soosaar ütles, et Must ja Tammiku võltsisid dokumente ja püüdsid seadusliku juhatuse selja taga ise Tallinnaga suhelda.

?Ükskõik, mis koosolek toimub, Must võtab alati juhtimise üle. Tema lihtsalt peab esineda saama ja kui talle seda võimalust ei anta, siis ta võtab selle,? rääkis Tammiku.

?Aukohus leidis, et neile on iga liige tähtis,? ütles Soosaar. ?Aga ausalt öeldes ei astunud ma erakonnast välja kahe ebaadekvaatse daami pärast, vaid sellepärast, et erakonnal on täiesti ükskõik, mis Pärnus toimub.?

Soosaar ütles, et kuigi ta kandideeris Pärnu linnavolikokku Mõõdukate nimekirjas, ei kavatse ta erakonnast lahkumise tõttu tagasi astuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing