Eesti Energia leidis Rohelise Energiaga kulude katte

05. aprill 2001, 16:46

Eesti Energia on märtsi keskel käivitatud Rohelise Energia kampaaniaga leidnud turundusvõtte, millega katab kaks korda kõrgema elektri müügihinnaga alternatiivenergia kohustusliku kokkuostu kulusid.

Eesti Energia peab seadusega alternatiivsetelt tootjatelt elektri kokku ostma fikseeritud hinnaga, milleks on 90% kodutarbijahinnast. Alternatiivtootjad müüvad seega elektrit Eesti Energiale hinnaga 81 senti kilovatt-tunni eest. Alternatiivelektritootjatele makstakse peale, sest lisaks tootmise omahinnale lisanduvad Eesti Energial suured kulutused jaotussüsteemile.

Roheliseks on Eesti Energia nimetanud praegu Eesti kümne hüdroelektrijaama ja ühe tuulegeneraatoriga toodetava kokku 6 miljoni kilovatt-tunnise aastakoguse elektrit, mida müüakse nii äri- kui koduklientidele 87-95 senti kõrgema hinnaga, kui on kilovatt-tunni tavahind. Kui arvestada Rohelise Energia mahtu ja sertifikaatidest tulenevat lisa tavahinnale, siis teenib Eesti Energia sellega juurde ca 5 miljonit krooni aastas.

Eesti Energia projektijuht Janek Kalbini sõnul ei maksa ostjad keskkonnasõbraliku elektri eest lihtsalt peale, vaid saavad vastu Rohelise Energia kaubamärgi kasutamise õiguse ning reklaamida end selle kaubamärgiga näiteks ka eksportturgudel kui keskkonnateadlikku tootjat. Samuti jagatakse tasuta loodusajakirja Tomorrow (Homme) tellimusi ning antakse tasuta keskkonnakoolitust.

Kalbini sõnul on Eesti Energia praeguse seisuga Rohelise Energia laialdasele reklaamikampaaniale nii teles, pressis kui tänaval kulutanud ainult 250 000 krooni. Reklaamiraha on plaanis samuti tagasi teenida kõrgema hinna arvelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing