Rohelise Energia eest maksmisega ollakse ettevaatlik

05. aprill 2001, 17:02

Kaks nädalat kestnud Eesti Energia kampaania Roheline Energia käigus on kallima elektri ostulepingute sõlminutena projekti koduleheküljel nimetatud vaid nelja eraisikut ja mittetulundusühingut Säästva Eesti Instituut.

Eesti Energia projektijuht Janek Kalbini sõnul on vara veel lepingutest rääkida, sest ostjatele on antud mõtlemisaega.

Üks ettevõtteid, kellele pakkumine keskkonnasõbraliku elektri eest juurde maksta tehti, on hiljuti 80% Tartu soojamajandusest omandanud AS Tartu Energia. Selle juhatuse esimehe, endise riigikogulase Mati Meose sõnul ütlesid nad juba pakkumisest ära.

?Aus oleks lahendus, et Eesti Energia ostaks keskkonnasõbraliku elektri kokku ja jagaks need kulud endiselt ära kõigi tarbijate vahel, mitte ei müüks seda osa kallimalt. Kui nad tahavad Eestimaa Looduse Fondi toetada, siis võivad nad seda teha oma tegevuse tulemist,? ütles Meos. Ta lisas, et Tartu Energia kasutab niigi suhteliselt keskkonnasõbralikku taastuvat kütust ? hakkepuitu ja turvast ? millesse on tulnud tublisti investeerida.

Kokku müüakse erinevate mahtudega 1015 Rohelise Energia sertifikaati, millest 800 on mõeldud kodutarbijatele ja 15 kõige suurematele ettevõttele. Valdav osa Rohelise Energia pakkumistest tehakse valitud adressaatidele.

?Rohelise? elektri kilovatt-tunni hind on tavalisest kõrgem 87-95 sendi võrra ehk umbes kaks korda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing