Virkus peatas kiipkaardi kasutuselevõtu

05. aprill 2001, 08:18

Tallinna autobussikoondis ning trammi- ja trollibussikoondis lõpetasid abilinnapea Ivar Virkuse kirja põhjal tunnipileti- ja kiipkaardiseadmete paigaldamise, sest uus maksesüsteem on linnajuhi hinnangul põhjendamatult kallis, kirjutab Postimees.

?Kogu see projekt on poolik, tegutsetud on läbimõtlematult ja kiirustades,? lausus linnale kuuluvate ettevõtete tegevust koordineeriv Virkus eile abilinnapea Priit Vilba juhitud projekti kohta, millega Tallinna linn kavatseb ühistranspordis maksmiseks kasutusele võtta kiipkaardid ja tunnipiletid.

Ivar Virkus ütles, et linnaettevõtetega, kes peavad vajalikud seadmed sõidukitesse panema ja nende eest vastutama hakkama, pole ei säästva arengu ja planeerimise amet ega tehnika sissetooja Soome firma Intermarketing OY seadmete osas mingeid lepinguid sõlminud.

Virkuse sõnul on võimalik, et linn loobub Vilba rakendavate süsteemide kasutuselevõtust, sest need on põhjendamatult kallid. Tema hinnangul peaks linnavalitsus ühistranspordi maksesüsteemide üle uuesti aru pidama ning ta pidas tõenäoliseks, et tekkinud konflikt toob teema ka istungile.

Vilba ütles eile, et pole Virkuse kirjast midagi kuulnud ning ootab reedel autobussikoondise (TAK) ning trammi- ja trollibussikoondise (TTK) ettekannet uute seadmete eduka paigaldamise kohta.

?Ma tahaks näha, kuidas nad seadmete paigaldamise pooleli jätavad,? lausus Vilba. Ta lisas, et linn lõpetab seejärel firmadele raha maksmise ning otsib uued vedajad. Vilba sõnul pole Virkusel mingit õigust TAKile ja TTK-le juhiseid jagada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing