Osten Tori kohale kerkib ärihoone

05. aprill 2001, 08:10

SRV Kinnisvara lammutab järgmiseks kevadeks Tallinnas Tondi tänava ja Pärnu maantee ristmikul üle kümne aastat poolikuna seisnud rohelise Osten Tori, et ehitada selle asemele kuni 15korruseline ärihoone, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ma sügavalt kahtlen, et seda karkassi saaks kasutada ja küll ta lammutatakse,? ütles SRV Kinnisvara arendusdirektor Indrek Toome. ?Praegune karkass ei luba dünaamilist projekteerimist, kuna iga natukese aja tagant tulevad sambad vastu ja ta on küllaltki vana ka.?

Toome sõnul alustatakse äri- ja korterhoone tööjooniste tegemist kohe pärast detailplaneeringu kinnitamist. ?Lõplik projekteerimine võtab aega veel umbes pool aastat, loogika järgi aasta pärast hakkame ehitama,? ütles Toome.

Detailplaneeringut koostava arhitektuuribüroo Künnapu Padrik tegevdirektori Mati Olde sõnul võib tulevase ärihoone kõrguseks olla maksimaalselt 15 korrust, sest koht asub lennukoridori all. ?Tegemist on sada protsenti ärihoonega, kus parkimine korraldatakse maa all,? ütles Olde.

Kui palju maja maksma läheb ja kust raha laenatakse, ei taha Toome veel öelda. ?Me ei ole korruste arvu veel paika pannud, aga eks ruutmeeter tuleb korrutada 10 000 krooniga. Kindlasti jääme meie oma grupiga üheks osaliseks,? lubas Toome.

Uuendusplaanid on ka Osten Tori naaberkruntide omanikul ASil Johnny, kelle tellimuse järgi joonistasid COO Arhitektid Eesti Loto maja külge kuuekorruselise 72 autot mahutava lift-tüüpi parkimismaja ja veidi eemale Tondi tänavale kahekorruselise sama suure mahutavusega parkimismaja, mille alt kulgeb Osten Torini maa-alune tunnel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing