Politsei sai erivarustusega BMW mootorratta

Tõnu Tramm 06. aprill 2001, 11:32

BMW Grupi esindaja Eestis aktsiaselts United Motors ja Harju politseiprefektuur sõlmisid eile toetuslepingu, mille kohaselt United Motors andis pooleks aastaks politsei käsutusse tasuta kasutamiseks ja testimiseks erivarustusega mootorratta BMW R850 R.

BMW erivarustusega politseimootorratas läheb Harju politseiprefektuuri käsutusse kogu eelolevaks hoojaks - aprilli algusest kuni septembri lõpuni. BMW tehases ehitatud politseimootorrattale BMW R850 R on paigaldatud spetsiaalne varustus, mis vastab politseitöö spetsiifikale.

Erivarustusena on mootorrattal kolm vilkurit (kaks ees ja üks taga teleskoop vardal), sireen, raadiosaatja, kaitserauad, spetsiaalhoidikud ja kohvrid muu erivarustuse tarvis, samuti tugevdatud vooluvõrk ja lisajahutussüsteem.

BMW R850 R on 2-silindrilise boxermootoriga mootorratas (4 klappi silindri kohta), millel on kardaanülekanne. Mootorratta kubatuur on 848 cm³, võimsus 70 hj. Mootorratas on varustatud ka ABS pidurisüsteemi ja käepidemete soojendustega. BMW politseimootorratta maksumus koos erivarustusega on 195 000 krooni.

Eelmise aasta septembris andis United Motors Tallinna politseiprefektuurile aastaks tasuta kasutada erivarustusega politseiauto BMW 318i Touring, mille firma on nüüd otsustanud täielikult üle anda politsei omandusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing